top of page
Пошук
stritschool

Дні пам'яті та примирення 8-9 травня

Оновлено: 20 трав. 2020 р.

8 й 9 травня відзначаємо День пам’яті та примирення і 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей в усьому світі.


Цьогорічна загальнонаціональна інформаційна кампанія традиційно проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Символ пам’яті про жертв війни — червоний мак.

          

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства(загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів –нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів. Акцентуємо в ці дні на людське, а не лише на геополітику і військову стратегію й тактику. Друга світова війна: як ми пам’ятаємо

       До уваги бажаючих. 8 травня о 12:00 відбудеться публічна онлайн-лекція «Миті війни: історія Другої світової через фотосвідчення» (до Дня пам’яті та примирення та 75-ї річниці завершення війни у Європі).

   Під час Другої світової війни бойові дії двічі прокотилися територією України, яка двічі зазнавала тактики «випаленої землі». Під час лекції ви зможете переглянути цікаві фотографії періоду Другої світової і дізнатися, які історії приховані за кожною з них. Долучайтеся до перегляду лекції і дізнавайтеся.

Трансляція буде доступна на сторінці Українського інституту національної пам’яті у мережі Facebook

Всеукраїнська акція «Мак пам’яті»

В українській міфології мак має дуже багато значень. Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну. З народної творчості мак у такому символічному значенні перейшов у художню літературу. В Івана Франка: “Гей, Січ іде, красен мак цвіте!”. Одна із героїнь роману Олеся Гончара “Прапороносці” гине в долині червоних маків.

Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з другого – кривавий слід від кулі.  Український інститут національної пам’яті звертається з проханням до українців цими днями доповнити одяг червоним маком – символом пам’яті про майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у світі.

Як власноруч зробити такий мак пам’яті, пропонуємо подивитися Марічку Бурмаку




     

      Сайт Українського інституту національної пам’яті, присвячений Другій світовій війні

містить інформацію про ключові події, постаті, карти, інфографіку, фотогалерею, відеоролики й електронні видання про війну, підбірку фільмів «20 000 хвилин, які змінять ваше уявлення про Другу світову війну» та інші проєкти.

          Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться

         Відеоісторії про роль та місце України як держави-переможниці у Другій світовій війні, створені в рамках проєкту «Українці в лавах Об’єднаних націй перемогли агресора».

Режисер – Олесь Санін;

При виробництві використані матеріали: Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного, архіву кінохроніки British Pathé (Великобританія), кримського телеканалу ATR та Ахтема Сеїтаблаєва, телеканалу 1+1, телеканалу Еспресо TV, Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Нагадуємо також , що відеоролик до річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні презентували в Інституті національної пам'яті.


0 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page