8 й 9 травня відзначаємо День пам’яті та примирення і 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей в усьому світі.
Цьогорічна загальнонаціональна інформаційна кампанія традиційно проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Символ пам’яті про жертв війни — червоний мак.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства(загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни. Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів –нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів. Акцентуємо в ці дні на людське, а не лише на геополітику і військову стратегію й тактику. Друга світова війна: як ми пам’ятаємо
До уваги бажаючих. 8 травня о 12:00 відбудеться публічна онлайн-лекція «Миті війни: історія Другої світової через фотосвідчення» (до Дня пам’яті та примирення та 75-ї річниці завершення війни у Європі).
Під час Другої світової війни бойові дії двічі прокотилися територією України, яка двічі зазнавала тактики «випаленої землі». Під час лекції ви зможете переглянути цікаві фотографії періоду Другої світової і дізнатися, які історії приховані за кожною з них. Долучайтеся до перегляду лекції і дізнавайтеся.
Трансляція буде доступна на сторінці Українського інституту національної пам’яті у мережі Facebook
Всеукраїнська акція «Мак пам’яті»
В українській міфології мак має дуже багато значень. Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну. З народної творчості мак у такому символічному значенні перейшов у художню літературу. В Івана Франка: “Гей, Січ іде, красен мак цвіте!”. Одна із героїнь роману Олеся Гончара “Прапороносці” гине в долині червоних маків.
Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з другого – кривавий слід від кулі. Український інститут національної пам’яті звертається з проханням до українців цими днями доповнити одяг червоним маком – символом пам’яті про майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у світі.
Як власноруч зробити такий мак пам’яті, пропонуємо подивитися Марічку Бурмаку
Comentarios