День безпечного Інтернету
11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
Для того, щоб дізнатися, як День безпечного Інтернету відзначається в світі та Україні слідкуйте за хештегами #SID2020 та #SaferInternetDay, #ДеньБезпечногоІнтернету у соціальних мережах.
Ресурси
Онлайнові ресурси
-
Офіційна сторінка міжнародного проекту «День безпечного Інтернету». Містить ресурси для завантаження (плакати, листівки, відеоматеріали тощо). Англійською мовою. https://www.saferinternetday.org.
-
Центр кращого Інтернету створено з метою просування безпечного використання цифрових технологій, розвитку та підтримки інформаційно-цифрового суспільства, просування культури та безпеки користування мережею Інтернет. https://betterinternetcentre.org/
-
Комплексний освітній ресурс для дітей і вчителів «Про Інтернет» від компанії Google разом з Інтернет Асоціацією України. Освітня частина проекту складається з чотирьох навчальних модулів для школярів, інтерактивної гри «Подорож на Астерікс». Для вчителів розміщено методичний посібник, практикум для проведення занять, посилання на корисні ресурси. Українською мовою. http://www.prointernet.in.ua
-
Мультимедійні навчальні дистанційні курси безпечного користування ресурсами мережі Інтернет від Міжнародної спілки електрозв’язку та Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова. Містить три курси за віковою періодизацією: базовий (для дошкільників та молодшого шкільного віку), середній (для учнів базової школи) та просунутий (для старшокласників, учителів, дорослих). Російською мовою. https://onlinesafety.info/#/home.
-
Українська версія навчального посібника для батьків: «Клан Клік-Клац. Виховання дітей у цифрову еру». https://edpro.com.ua/blog/informacijna-bezpeka.
-
Дистанційний курс для школярів «Безопасность в Интернете» – Stepik. Російською мовою. https://stepik.org/course/191/.
-
Курс «Критичне мислення для освітян» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою. https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:CZ+CTFT101+2017_T3/about.
-
Курс «Інформаційна безпека у цифровому світі» на дистанційній платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Російською мовою. https://vumonline.ua/course/information-security/.
-
Курс «Верифікація в Інтернеті» на дистанційній платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Російською мовою. https://vumonline.ua/course/verification-in-the-internet/.
-
Курс «Основи інформаційної безпеки» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою. https://edx.prometheus.org.ua/courses/KPI/IS101/2014_T1/about
-
Курс «Інформаційні війни» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою. https://edx.prometheus.org.ua/courses/KNU/102/2015_T2/about
-
Тренінгові вправи з безпечної поведінки в Інтернеті для дітей та молоді. Українською мовою. http://startuem.lg.ua/?p=1427.
-
Каталог наукових публікацій з питань формування безпечної поведнінки дітей в Інтернеті. Українською мовою. https://independent.academia.edu/OlenaChernykh.
-
Авторський тренінг Ніни Дементієвської «Критичне оцінювання ресурсів Інтернету» для вчителів і учнів. Українською мовою. https://goo.gl/csVMOR.
-
Довідник з академічної доброчесності для школярів. . Українською мовою. http://www.univer.kharkov.ua/docs/work/dovidnyk-SAUP.pdf.
-
Посібник з прав людини для інтернет-користувачів та пояснювальний меморандум. Українською мовою. https://rm.coe.int/16802e3e96.
-
Ресурси проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP). Українською та англійською мовами. http://www.saiup.org.ua/resursy/.
-
Google Центр безпеки. Інформаційний портал, який містить інформацію про інструменти безпеки Google (безпечний пошук, безпечний режим перегляду відео на каналі YouTube, налаштування вікових фільтрів для мобільних додатків тощо), а також рекомендації провідних міжнародних експертів, що займаються питаннями інтернет-безпеки https://www.google.com/intl/uk/safetycenter/.
-
Офіційний сайт неурядової некомерційної громадської організації та міжнародної мережі організацій, присвячений боротьбі із сексуальною експлуатацією дітей. Містить ресурси для завантаження (плакати, листівки, відеоматеріали тощо). Англійською мовою. http://www.ecpat.org/
-
Сайт кіберполіції України. https://www.cybercrime.gov.ua/index.php
-
Посібник «Що потрібно знати про плагіат: посібник з академічної етики та грамотності для «чайників». Українською мовою. http://library.kubg. edu.ua/images/stories/Departaments/biblio/PDF/books_ac-gr.pdf
-
Interland — правила безопасности в Интернет в игровой форме https://beinternetawesome.withgoogle.com/interland
-
Авторське право для бібліотекарів: підручник / [пер. з англ. О. Васильєва]. http://www.informatio-consortium.net/CRL-2015.
Статті
Фейк
Посібники
Безпечні сайти для дітей
Дистанційні курси
-
Бесплатный дистанционный курс по правилам деловой переписки от Центра e-learning
-
Мультимедийный учебный дистанционный курс безопасного пользования ресурсами сети Интернет
Перевірка сайтів
Пошук малюнків
-
Плагин who stole my pictures?
Відео кліпи
Фильтры, брандмауэры
-
Режик — сайт, посвященный проблеме блокирования рекламы, порно-сайтов, mp3 и т.д. средствами прокси сервера SQUID
-
Watchkin — инструмент, позволяющий показать видеоролик с YouTube без визуального хаоса, сопровождающего каждую страницу видеобиблиотеки.
Сайти для перевірки надійності паролів
Онлайн генератори паролів
Матеріали для проведення Міжнародного Дня безпечного Інтернету від Національного комітету Дня безпечного Інтернету
Права людини в Інтернеті
-
Вправи для підлітків та молоді щодо розуміння того, що права людини в Інтернеті так само можуть реалізовуватись й порушуватися, як і оффлайн можна взяти в посібнику за посиланням: http://goo.gl/vuEtuR
-
Короткі ролики про права людини онлайн: https://www.youtube.com/channel/UCeuQLmBXJMdjLl5lUEUQDlA
-
День безпечного Інтернету в Україні у фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID
-
День безпечного Інтернету у твіттері: https://twitter.com/UkraineSID