top of page
Пошук
stritschool

День пам'яті жертв Голодомору

День пам’яті жертв Голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, який припадає на четверту суботу листопада.

У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Голодомор 1932-1933 років став національною катастрофою, він мав на меті знищити українську націю. Вимирали цілі села, родини, живі і ненароджені. Знищити українців, як націю – мета організаторів голодомору. Остаточно ліквідувати мову, культуру, історію, все те, що робить нас унікальними в цьому світі. Українці мали забути, хто вони, ким були їхні предки, що мають зберегти для світу їхні нащадки. Цей акт масового винищення людей підірвав генофонд української нації, а свідчення про нього стали нашою генетичною пам’яттю.

Ціль ініціаторів та виконавців Голодомору 1932-1933 рр щодо українців не була досягнута. Ми вижили і не забули. Ми є, бо пам’ятаємо про Голодомор і політичні репресії. Ми пам’ятаємо, що стається із тими, кому забракне снаги відстояти свободу. Ми пам’ятаємо тих українців, які ділилися останнім шматком хліба, як ослаблені голодом показували світові силу людяності. Ми пам’ятаємо тих українців, які берегли пам’ять про пережите, хоча платили за це волею чи навіть життям.

долучитися до Всеукраїнської акції «Запали свічку». Згадаймо загиблих українців та запалімо свічку на своєму підвіконні.



1 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page