top of page
Пошук
stritschool

16 днів проти насилля

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Стрітенській ЗОШ І-ІІІ ступенів дана акція стартувала 25 листопада .

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:



25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня

Міжнародний день волонтера

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня

Міжнародний день прав людини

Педагогічним колективом була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля.

Учні нашої школи залюбки приєдналися до участі в Міжнародній акції «16 днів проти насилля». Було проведено низку тематичних виховних заходів, психологічних тренінгів. У рамках акції відбулися такі заходи: 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, були проведені уроки здоров’я «Захисти себе від СНІД/ВІЛ»

Відбувся тренінг з учнями школи «СТОП БУЛІНГ», присвячений протидії насиллю в учнівському коллективі , для старших класів відбувся тренінг « Шляхи протидії торгівлі людьми» та перегляд фільму «Станція призначення - життя»




Учні 6 класу школи взяли участь у створенні коллажу «Ця рука ніколи на вдарить».



Для учнів початкових класів була проведена виховна година « Я маю право жити без насильства» та переглядом відеороліків «Права і обов’язки дітей», . Закінчилась акція «16 днів проти насилля» круглим столом «Насилля в сім’ї як соціальна проблема»

Актуальність обраної темизумовлена була тим, що діти повинні розуміти те, що насилля є порушенням прав людини. Адже за результатами анкетування майже 75 відсотків дітей, вдома або в школі, страждають від насильства . Причому мова йде не лише про явні форми фізичного насилля, але й про його скриті форми (фізичне, сексуальне, психологічне), які не завжди можна побачити. Насилля у родині не видно, бо воно приховане від інших під страхом або почуттям сорому.



Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

4 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page